Okres + Pěnčínské kilo
22.6.2011

V sobotu 18.6. jsme spolu s našimi muži nad 35 let absolvovali okresní kolo PS v Horní Lidči. Jelikož se jednalo o náš první okres, nevěděli jsme, co máme od něj očekávat a on nevěděl , co má očekávat od nás. Muži do 35 let absolvují štafetu 4x100m, běh 100m s překážkami a PÚ, muži nad 35 let jen PÚ. Jako první na řadu přišly štafety 4x100m.

V této disciplíně, které se účastní 4 soutěžící, má každý svůj úsek, tedy svou práci. Jedná se o překonání domečku na 1. úseku, překonání bariéry na 2. úseku, přenesení hadic přes kladinu a zapojení do rozdělovače a proudnice na 3. úseku a konečně běh s přenosným hasičským přístrojem na posledním úseku, k tomu má každý člen u sebe štafetovou proudnici, s kterou je nutné proběhnout cílem.

Podařilo se nám poskládat dvě štafety. V 1. štafetě bohužel úplně nejlépe nevyšel 1. úsek, tedy překonání domečku a také menší problémy s předáním proudnice vedly k výslednému času 1:10,97. Druhé štafetě se dařilo o poznání lépe a díky času 1:02,38 jsme po této disciplíně obsadili 3. místo. Poté přišly na řadu běhy 100m s překážkami.

Této disciplíny se účastnilo 7 našich soutěžících, jmenovitě Radek Šuba, Tomáš Skalka, Libor Burda, Zdeněk Gut, Jaromír Burda, Martin Horák a půjčený Radek Pivko z Poličné. Každý měl dva pokusy a do výsledku se započítávaly časy prvních 6 soutěžících. Náš součet 111,6s znamenal 2. místo v této disciplíně a taktéž posun na 2. místo v průběžném pořadí.

Jako poslední proběhly požární útoky dle pravidel PS na nástřikové terče. Nejdříve svůj útok odběhli muži nad 35 let. Vše bylo rozběhnuto v pořádku, voda dopředu šla rychle, pravý proud nastříkal pod 30s, bohužel levému proudu se nedařilo a výsledný čas 51,24s odsoudil naše mužstvo starých pánů na poslední, tj. 5. místo. Po nich provedli požární útok muži do 35 let. S vědomím toho, že před touto disciplínou jsme byli na průběžném 2. místě a toho, že již některým týmům před námi se PÚ úplně nevydařil, stačilo, aby nám se vše podařilo jak má, žádný extrém jsme nepotřebovali. Rozběhnuté to bylo dobře, vše bylo, jak má, pravý proud měl nastříkáno něco přes 30s, bohužel levý proud nastříkal ve výsledném čase 41,49s a skončili jsme v této disciplíně na 7. místě, což nás odsoudilo na 4. místo celkově.

Sice jsme měli stejně bodů jak Kunovice na 3. místě, ale vlivem horšího PÚ jsme se tedy museli smířit s bramborovou pozicí.

Na druhý den se čtyři naši soutěžící vydali na závody ve 100m s překážkami v Pěnčíně na Prostějovsku. O dobrém natrénování této disciplíny svědčí dvě 2. místa ? u Radka Šuby v kategorii mužů a Tomáše Skalky v kategorii dorostu. Dále se umístili Jaromír Burda na 8. místě a Zdeněk Gut na 18. místě v kategorii dorostu.